Binicilik sporunun ülke genelinde yaygınlaşması ve sporcu sayısının artırılması Federasyonumuzun öncelikli amaç ve görevlerinden biridir.
Bu amaca ulaşmak için çocuklar ve gençlerin atla tanıştırılması ve sporumuzun onlara sevdirilmesi son derece önem arz etmektedir.
Bu doğrultuda Kulüplerimizin İlköğretim kurumları, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Kampları ile beraber proje geliştirip ekteki form ile beraber Federasyonumuza sunmaları beklenmektedir.
Amaca uygunluğu kabul edilen projeler için, kulüplerle karşılıklı protokol yapılacak ve yapılacak denetim sonrası yükümlülüklerini yerine getiren Federe kulüplere Federasyon eğitim ve alt yapı bütçesinden yardım yapılacaktır.