• TÜRKİYE BİNİCİLİK FEDERASYONU 2024 FAALİYET PROGRAMI
  • ANASAYFA
  • /
  • GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

Saim Önhon Kapalı Maneji No:22 Beştepe Ankara adresinde mukim Türkiye Binicilik Federasyonu (" Federasyon "), kullanıcıların  www.binicilik.org.tr  (" internet sitesi ") üzerinden ilettikleri kişisel bilgilerini, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında kullanmayacak, ayrıca izinsiz olarak üçüncü kişilerle paylaşmayacaktır. . Bununla beraber kullanıcı, paylaşmış olduğu bilgilerinin kendisine özel avantajların sunulabilmesi, istatistik, sicil ve lisans, tescil, kayıt, angajman, satış, pazarlama ve benzer amaçlı her türlü iletişim faaliyetlerinin bildirimi maksatlarıyla, Federasyonun üst kuruluşu olan Dünya Binicilik Birliği (FEI) ve Spor Teşkilatı'nın Resmi Kurum ve Kuruluşları ile paylaşımına izin vermektedir.


Kişisel bilgiler; ad soyad, doğum tarihi, ev adresi, mobil ve sabit telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgiyi içermekte olup, kısaca “Gizli Bilgiler” olarak anılacaktır.


Federasyon, kişisel bilgileri kendi bünyesinde profilleme, kayıt, tescil, , lisanslama, angajman, istatistiksel çalışmalar, reklam, tanıtım, pazarlama ve sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla bilginiz dahilinde olan 3.kişiler ile paylaşabilecektir. Web sitesinin işletimine ve kullanıcılara hizmet verilebilmesine ilişkin ilgili personel tarafından kullanıcı bilgilerine ulaşılabilecektir.


Kullanıcı tarafından sağlanan bilgilerin doğru ve eksiksiz olması kullanıcının sorumluluğundadır. Eksik, yanlış, uygunsuz içerik veya yanıltıcı bilgi beyanı sonucu, doğabilecek doğrudan ve/veya dolaylı, maddi ve/veya manevi, menfi ve/veya müspet zararlardan ve olası sair zarar ve masraflardan dolayı federasyonun hiçbir şahsi, hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır. Kullanıcının yanlış, yanıltıcı, uygunsuz içerik veya eksik bilgi vermesi nedeniyle federasyonun herhangi bir zarara uğraması halinde bu zararı tazmin yükümlülüğü Site kullanıcısına aittir.


Federasyon, kişisel bilgileri kesinlikle gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Federasyon'un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın web sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Federasyon'un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.


Federasyon, bu bilgileri sadece idari/ yasal zorunluluğun mevcudiyeti çerçevesinde açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli ve idari soruşturma dahilinde federasyon  kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makama sağlayabilir.

 

Federasyon, Kredi Kartı bilgilerini kesinlikle saklamaz, kredi kartı bilgileri sadece tahsilat işlemi sırasında ilgili bankalara güvenli bir şekilde iletilerek provizyon alınması için kullanılır ve provizyon sonrası sistemden silinir. Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 128 Bit şifrelenmiştir. Bu şekilde internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlarda ele geçirilmesi önlenmiştir.

 

Federasyon, kullanıcılara ve kullanıcıların Web sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Kurabiye-Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

 

Kullanıcılar, Üyelik/Kişisel bilgilerini ve iletişim tercihlerini güncellemek istediklerinde taleplerini Web sitemizde yer alan iletişim bilgilerinden veya info@binicilik.org.tr e-posta adresinden ulaşarak yapabilecektir. Talebiniz en kısa sürede değerlendirilerek uygulamaya alınacaktır.

 

Türkiye Binicilik Federasyonu genel olarak kâr amacı gütmeyen, kamusal alanda faaliyet gösteren bir kamu kuruluşudur. Ancak, www.binicilik.org.tr adresinden ticari nitelikte olan promosyon ve duyuru mesajı içeren e-posta almak istemiyorsanız web sitesinde yer alan iletişim bilgilerinden veya info@binicilik.org.tr e-posta adresinden bu talebinizi iletebilirsiniz. İletinizde “ Ticari nitelikteki Kampanyalardan e-posta yoluyla haberdar olmak istemiyorum" ifadesini yazarak e-posta sisteminden çıkabilirsiniz. Federasyonun ticari olmayan her türlü iletileri 6563 Sayılı Elektronik Ticaret Kanunu kapsamı dışındadır.

 

Sitede yayımlanan bilgilerin güncelliği, doğruluğu, güvenirliği ve tamlığı konusunda tüm titiz çalışmalara rağmen, olabilecek hatalardan federasyon hiçbir taahhüt ve sorumluluk kabul etmez. Sitedeki bilgilerin kullanımı sonucunda veya teknik nedenlerle siteye ulaşılamamasından ötürü doğrudan veya dolaylı bir zarar doğması halinde, federasyona hiçbir borç, sorumluluk veya mükellefiyet yüklenemez.

 

Online ödeme işlemlerinde iptal ve iade koşulları aşağıdaki şekildedir. Disiplin uygulamaları sonucu verilecek men cezaları iptal ve iade kapsamı dışındadır. Yarışma angajman ücreti, at tescil, pasaport ve vize ücreti, binici lisans ve vize ücreti, sporcu sigorta ve sınav bedelinin online ödenmesi halinde; online ödeme işleminin yapıldığı günün mesai saatleri içerisinde iptal ve iade talep ediliyorsa ilgili ödeme işlemi federasyonca iptal edilir ve ilgilinin işlem yaptığı kartına iade işlemi yapılır. İşlem günü mesai saatleri sonrası veya sonraki tarihlerdeki iptal ve iade taleplerinde ilgiliye iade 15 iş günü içerisinde ilgilinin işlemi yaptığı kartına yapılır.

 

Her Kullanıcı, işbu Web sitesini ziyaret ederek, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.