• BAŞKANIN MESAJI
  • ANASAYFA
  • /
  • KURUMSAL
  • /
  • BAŞKANIN MESAJI

Binicilik Camiasının Değerli Mensupları, Sevgili At Severler,

Bence binicilik dünyanın en özellikli, en keyifli, en sağlıklı ve en faydalı sporu.

En özellikli, zira bir başka canlı ile yapılan tek spor, üstelik kadın erkek birlikte yarışılan tek spor. At gibi asil ve başlı başına çok yönlü değer ifade eden bir canlı ile beraber yani iki yürekle ve o yüreklerin birlikte çarpması ile yapılan yegâne spor.

En keyifli, zira ata binerken dış dünya ile olan ilişkinizi kesecek kadar yoğun duygular içinde olmanızı duyduğunuz hazzı ve sizin yüreğinizden başka bir yüreği de hissetmenize imkan veren bir spor.

En sağlıklı, zira açık havada, doğayla iç içe, bedeninizin her kasını olduğu kadar ruhunuzu da çalıştıran ve bunları sizi hiç zorlamadan yapan bir spor.

En faydalı, zira sizin gibi iyi günü kötü günü, rahatsızlığı keyifsizliği, açlığı tokluğu olan ancak bunu kelimelerle ifade edemeyen ikinci bir canlı ile yapıldığı için sizi 5 duyunuzu da kullanmak zorunda bırakan, empati yapmasını öğreten ve kişiliğinizi geliştiren bir spor, özellikle çocuklarda kendine güven duygusunu yaratan bir spor.

Binicilik Federasyonu olarak bu spora gönül verenlere yol göstermek, gönül verenlerin sayısını artırmak, at sevgisini yurt sathında yaygınlaştırmak, yurt dışında ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek elit sporcular yaratmak ve ülkemizi uluslararası platformlarda tanıtmak temel amacımız. Bu amaçla çıktığımız yolda, yapılacak çok işimiz olduğu bilinci ile devam ediyor, adaleti ve eşitliği gözeten, paylaşmayı bilen, öngörülebilir şeffaf bir federasyon olmayı hedefliyoruz.

Bu hedefe ulaşmak için herkesin katkılarını bekliyoruz,

Sevgi ve saygılarımla,

Bülent Bora