• TÜM HABERLER
TÜMÜ
1543
2018
199
2017
144
2016
107
2015
163
2014
100
2013
123
2012
153
2011
139
2010
163
2009
121
2008
114
2007
17

VETERAN BİNİCİLER KUPASI SAHİBİNİ BULDU

Kupanın sahibi Amerika VH Kapelhof Z isimli atı ile İstanbul Atlıspor Kulübü binicisi Cahide Topsakal oldu.

YENİ BİNİCİLER TÜRKİYE KUPASI SAHİBİNİ BULDU

Kupanın sahibi İstanbul’dan ferdi olarak yarışan Margot D’ideale isimli atı ile Muhammed Emir Okumuş oldu.

TÜRKİYE KUPASI YETİŞKİN BİNİCİLER I. AYAK YARIŞMASI SONA ERDİ

Yarışmanın birincisi Wervelwind 4 isimli atı ile Talya Afyoneri, ikincisi Fayano Aplita isimli atı ile Oğuz Dalmış, üçüncüsü Clooney Z isimli atı ile Selim Yıldız, dördüncüsü Gavillan de Bellerose isimli atı ile Abdullah Aksu ve beşincisi Quality 22 isimli atı ile Fatih Yeter olmuştur.

TÜRKİYE KUPASI KADINLAR I. AYAK YARIŞMASI SONA ERDİ

Birinci Rose isimli atı ile Eda Bozanoğlu, ikinci Aakie isimli atı ile Hilal Gündoğ, üçüncü Renaldin isimli atı ile Bengü Şavlı, dördüncü Cadet isimli atı ile Ayşen Ege Kunt ve beşinci Reinette de Pience isimli atı ile Güneş Öztürk Yılmaz olmuştur.

TÜRKİYE KUPASI VETERANLAR I. AYAK YARIŞMASI SONA ERDİ

Birinci Ocior Baby isimli atı ile Süleyman Asçı, ikinci Ace isimli atı ile Ali Erol Akça, üçüncü America VH Kapelhof Z isimli atı ile Cahide Topsakal, dördüncü VGM Desiderius B isimli atı ile Necdet Karagülle beşinci Flower Girl isimli atı ile Mesut Çakmak olmuştur.

TÜRKİYE KUPASI YENİ BİNİCİLER I. AYAK YARIŞMASI SONA ERDİ

Birinci Calli You isimli atı ile Duru Ersoy, ikinci Selena isimli atı ile Alin Yazıcı, üçüncü Amicello isimli atı ile Deniz Gel, Dördüncü Kerly VD Bisschop isimli atı ile Cansu Şahin ve Beşinci Carlito RK isimli atı ile Ceren Ertöz olmuştur.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Geçmişten günümüze, Milli birliğimiz, bütünlüğümüz ve demokrasimiz için mücadele verirken yaşamını yitiren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz.

ULUSLARARASI PARKUR TASARIMCILARIMIZDAN MURAT BATUR YILDIZ, GENÇ, GENÇ YETİŞKİN AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA GÖREV ALMIŞTIR!

Uluslararası Parkur tasarımcılarımızdan Murat Batur, 08-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında Fontainebleau Fransa’da gerçekleşen Yıldız, Genç ve Genç Yetişkin Avrupa Şampiyonası’nda görev almıştır.

BELÇİKALI PİST ŞEFİ SAYIN LUC MUSETTE VEFAT ETMİŞTİR!

Ülkemiz binicilik sporuna yıllardır sonsuz destek olan değerli Pist Şefi Luc Musette'nin ailesine ve sevenlerine sabır dileriz.

2018 YILDIZ, GENÇ, GENÇ YETİŞKİN AVRUPA ŞAMPİYONASI BAŞLADI!

08-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında Fontainebleau Fransa’da gerçekleşen Yıldız, Genç ve Genç Yetişkin Avrupa Şampiyonası’nda Ferdi Yıldız kategorisinde Burak Alparslan ve Gençler kategorisinde takım olarak Ahmet Berk Başeğmez, Alessia Arrigo Zazadze, Emre Gür ve Kumru Say katılacaklardır.

15 TEMMUZ ŞEHİTLER KUPASI ULUSAL ENGEL ATLAMA YARIŞMALARI!

15 Temmuz Şehitler Kupası Ulusal Engel Atlama Yarışmaları Edremit, Van'da!

2018 AT TERBİYESİ BALKAN ŞAMPİYONASI!

5 - 8 Temmuz 2018 tarihleri arasında Plovdiv Bulgaristan'da düzenlenecek olan At Terbiyesi Balkan Şampiyonasına, ülkemizden atların çıkış yasağı olmasına rağmen, Yıldız Biniciler Takımı olarak Arda Yaman, Nisa Yaman ve Irmak Mermer, Ferdi Genç binici olarak Zeynep Özgündoğan katılacaklardır.

2018 VETERAN BİNİCİLER AVRUPA ŞAMPİYONASI!

Milli Veteran sporcumuz Timuçin Gülsün 26 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında Dagobertshausen Almanya’da düzenlenmiş olan Veteran Biniciler Avrupa Şampiyonası’na ferdi olarak katılarak, final yarışmasına kalifiye olarak 1 Temmuz 2018 Pazar günü 42 sporcu arasından 17. oldu.

MİLLİ VETERAN SPORCUMUZ TİMUÇİN GÜLSÜN VETERAN BİNİCİLER AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA!

Milli Veteran Sporcumuz Timuçin Gülsün 26 Haziran - 1 Temmuz Almanya'da düzenlenen Veteran Biniciler Avrupa Şampiyona'sına Ferdi olarak katıldı.

HAKEMLERİMİZ BULGARİSTAN BOJOURISHTE CSIO1*-W YARIŞMALARINDA!

28 Haziran – 01 Temmuz 2018 tarihlerinde Bulgaristan Bojourishte’de düzenlenen CSIO1*-W yarışmasında; uluslararası hakemlerimizden Fatih Salman hakem heyetinde, uluslararası komiserlerimizden Deniz Halide Erdil komiser olarak görev almıştır.

2018 AKDENİZ OYUNLARI

22 Haziran-01 Temmuz 2018 tarihlerinde Tarragona İspanya'da düzenlenen Akdeniz Oyunları'nda ülkemizi Çağrı Başel, Derin Demirsoy, Efe Siyahi ve Ömer Karaevli'den oluşan Milli Takımımız temsil edecektir.

AVUSTURYA'NIN SOMMEREIN ŞEHRİNDE DÜZENLENEN VOLTİJ YARIŞMALARINDA ÜLKEMİZDEN İLK DEFA ALKUZU ÇİFTLİĞİ BİNİCİLERİ ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİLER!

16 Haziran 2018 tarihinde Avusturya'nın Sommerein şehrinde düzenlenen Voltij yarışmalarında ülkemizden ilk defa Alkuzu Çiftliği lisanslı binicileri ülkemizi temsil ettiler. Binicilerimiz dereceye girmiş olup, Deniz Erdoğan 3. Defne Akkaya 8. Ayşe Sude Yazıcı 11. Lara Aral 12. Irmak Sipahi 13. Defne Oran 14. olmuştur.

ULUSAL 2. KADEME ANTRENÖR KURSU SONA ERDİ!

18 - 22 Haziran 2018 tarihleri arasında Gürman Binicilik ve Spor Kulübü’nde düzenlenen Ulusal 2. Kademe Antrenör Kursu sona erdi.

FEI VETERİNER KURSU SONA ERDİ!

Kurs direktörlüğünü Uluslararası Veteriner Hekimlerimizden Taşkın Özdemir'in yaptığı, 19-20 Haziran 2018 tarihlerinde Romanya Cluj Napoca'da düzenlenen FEI Veteriner Kursu sona erdi. Türkiye'den Sn. Volkan Köksalan kursa katılıp başarı ile tamamladı.

BİNİCİLERİMİZDEN AZADE APA ULUSLARARASI PLATFORM OLAN JUST WORLD INTERNATIONAL TEMSİLCİSİ OLARAK KABUL EDİLDİ!

Binicilerimizden Azade Apa, uluslararası bir platform olan Just World International temsilcisi olarak kabul edilmiş olup, binicilerin başlattığı yardım kampanyasında Kamboçya'da ve Orta Doğu'da Türkiye Binicilik Federasyonu ve Türk sporcuları temsil edecektir.