• AT TERBİYESİ BİLGİLENDİRME | 27.02.2018

Sayın Kulüp Başkanlıkları,

Sayın Sporcu ve Antrenörler,

 

 

Türkiye Binicilik Federasyonu 2018 At Terbiyesi Ligi yarışma sezonu 03-04 Mart 2018 tarihlerinde KCC tesislerinde başlayacaktır. Tüm sporculara başarılar dileriz.

 

Lig Takvimi

03-04 Mart 2018             TBF A.T. Ligi 1. Ayak   Celal Barlas Kupası

07-08 Nisan 2018            TBF A.T. Ligi 2. Ayak   Esin Zembilci Kupası

05-06 Mayıs 2018           TBF A.T. Ligi 3. Ayak   Bahar Kupası

08-09-10 Haziran 2018   TBF A.T. Ligi. Final + Challenge Yarışmaları Kupası

 

Lig puanlaması

At ve binici kombinasyonunun yarışmaya katıldığı her test, yarışma neticesinde performans skoru yani kazandığı derece ile aynı olarak tüm yarışmacılar için verilir.

Örneğin: X kombinasyonu cumartesi günü derecede 1. ve pazar günü 3. olduğu taktirde lig puanı 4 olacaktır, final yarışmaları sonunda en fazla derece kazanan, en az puanı alan kombinasyon kazanacaktır.

 

Bulgaristan’da düzenlenecek olan 2018 At Terbiyesi Balkan Şampiyonasına katılacak milli takım kadrosu lig sıralaması ile aynı olacaktır, yurt dışında bulunan ve/veya TBF Veteriner Kurulu raporu olan atlar hariç milli takımda yarışacak tüm at ve binici kombinasyonunun finale katılımı zorunludur. Lig puanlamasında yarışmacılar arasında meydana gelebilecek eşitlik halinde TBF milli takım seçim hakkına sahiptir.

 

TBF A.T. Ligi Yarışmaları 1., 2. ve 3. Yarışmalarının tamamına katılan at ve binici kombinasyonu için Final Yarışmaları angajman ücreti 150 TL, diğerleri için 200 TL’dir.

 

19-20-21 Ekim 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan At Terbiyesi Türkiye Şampiyonası Yarışmaları her kategoride en az üç binici ve üç at yarışması koşulu ile , aksi taktirde At Terbiyesi Türkiye Kupası adı altında düzenlenecektir.

 

Federasyon olarak At Terbiyesi Yarışmalarının tanıtımını ve seyir zevkini arttırma amacıyla sporculardan gelecek talep doğrultusunda sene içinde Grand Prix testleri yarışmalarımızda üç hakem ile teşvik amaçlı düzenlenebilecektir. İleri tarihlerde katılımın yüksek olması halinde faaliyet takvimine resmi olarak alınacaktır.

Saygılarımızla 

TBF