• TÜM HABERLER
TÜMÜ
107
2016
107

DERİN DEMİRSOY CSI4*W DOHA'da Grand Prix'yi Kazandı

Milli Sporcumuz Derin Demirsoy Doha Katar'da düzenlenen CSI4W yarışmaları kapsamında son gün koşulan 140 - 160CM Grand Prix'yi atı 'Harry K' ile kazanarak Türk Bayrağını göndere çekti.

FEDERASYON BAŞKANLARINDAN TERÖR SALDIRILARINA ORTAK TEPKİ

10 ve 17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen terör saldırılarının da diğer saldırılar gibi ülkenin birlik, beraberlik ve bölünmez bütünlüğünü parçalama, ilerlemesi ve güçlenmesini önleme amacıyla şer odakları ve maşaları tarafından gerçekleştirildiğinin vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

FEI WORLD DRESSAGE CHALLENGE'DA BİNİCİLERİMİZDEN GURUR TABLOSU

FEI WORLD DRESSAGE CHALLENGE'DA BİNİCİLERİMİZDEN GURUR TABLOSU

TERÖRÜ LANETLİYOUZ...

Kayseri'de meydana gelen bombalı terör saldırısı sonucunda 13 askerimizin şehit olduğunu, 48 askerimizinde yaralandığını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

YURTDIŞINDAKİ SPORCU HABERLERİMİZ

YURTDIŞINDAKİ SPORCU HABERLERİMİZ

FEI WORLD DRESSAGE CHALLENGE SONA ERDİ!

14-15 Aralık tarihlerinde Kemer Atlı Spor Kulübü'nde düzenlenen FEI World Dressage Challenge sona erdi.

TERÖRÜ LANETLİYORUZ...

Dün akşam İstanbul’da meydana gelen terör saldırısında görevi başındaki polislerimiz ile bir spor müsabakasına gelmiş masum vatandaşlarımız şehit olmuş ve yaralanmıştır.

EFE SİYAHİ OPGLABBEEK'TE 3'CÜ

Milli Sporcularımızdan Efe Siyahi 8 - 11 Aralık 2016 tarihleri arasında Opglabbeek'te düzenlenen CSI2* yarışmaları kapsamında, 10 Aralık tarihinde koştuğu 145cm yüksekliğindeki yarışmada 'Concret ESC' adlı atı ile 3. oldu.

LİNA UZUHASAN ROOSENDAAL’DA BİRİNCİ

1 – 4 Aralık 2016 tarihleri arasında Hollanda Roosendaal’da düzenlenen CDI yarışmaları kapsamında ilk defa Genç Yetişkin kategorisinde yarışan Milli At Terbiyesi sporcumuz Lina Uzunhasan ve Donna Ray isimli atı Young Rider Team test yarışmasında birinci oldu.

AVRUPA'DAKİ SPORCULARIMIZDAN HABERLER

Avrupa’da yaşamını sürdüren Milli Sporcularımızdan Kumru Say, Oldenburg Almanya’da 25 Kasım 2016 tarihinde katıldığı CSIAm-B 125cm yarışmasında Snoopnose isimli atıyla birinci oldu. Milli Sporcumuzu ve atını tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

2016 FEI CHILDREN’S CLASSICS BRONZ VE GOLD TOUR SONUÇLANDI

8 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen FEI Children’s Classics Bronz ve 15 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen FEI Children’s Classics Gold Tour sonuçları belli oldu.

DERİN DEMİRSOY 160 CM'DE ONUNCU OLDU!

13 Kasım 2016 tarihinde son bulan CSI4* München yarışmaları kapsamında koşulan 160cm yüksekliğindeki Grand Prix’de Derin Demirsoy ‘Harry K’ adlı atı ile onuncu oldu. 45 at ve binicinin katıldığı Grand Prix’de gösterdiği performanstan dolayı Milli Binicimiz ve atını tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

ATATÜRK KUPASI, İNÖNÜ KUPASI, TSYD KUPASI SONA ERDİ

Türkiye Binicilik Federasyonu organizasyonu ile Adana Atlıspor Kulübü'nde düzenlenen Atatürk Kupası, İnönü Kupası ve TSYD Kupası Engel Atlama Yarışmaları sona erdi.

ULUSLARARASI FEI LEVEL II ANTRENÖR KURSU SONA ERDİ!

07-12 Kasım tarihlerinde düzenlenen Uluslararası FEI Level II kursu sona erdi. Altı gün boyunca programa katılan antrenörlerimize ve Kurs Direktörü Dimitris Drakakis'e teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

TÜRKİYE BİNİCİLİK FEDERASYONU OLAĞAN GENEL KURULU SONUCUNDA ATIF BÜLENT BORA YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Türkiye Binicilik Federasyonu seçimleri camiamıza yakışan bir ortamda centilmence büyük bir katılım ile gerçekleşti. Atıf Bülent Bora 102 oy ile Başkanlığa yeniden seçilirken Selçuk Yedikardeş 57 oy ile seçimi tamamladı.

AVRUPA'DAKİ SPORCULARIMIZDAN HABERLER

Kronenberg Hollanda Peelbergen Binicilik Tesislerinde 21 – 23 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenen CSI2* ve 1* yarışmaları kapsamında ülkemizi temsil eden sporcumuz Özgür Özkan Verbeek Uitzendbureau Consolation Prix 135cm’de Boncetto adlı atıyla birinci, Esmeralda adlı atıyla 130cm’de beşinci, Clapton SZ adlı atıyla 120 cm’de üçüncü, Gentle Boy adlı atı ile 140cm’de altıncı; CSI1* yarışmalarında 120cm’de parkuru hatasız bitirerek barajda birinci oldu.

LİNA UZUNHASAN GLOBAL AT TERBİYESİ FORUMUNDAYDI!

Lina Uzunhasan 10 – 11 Ekim 2016 tarihleri arasında Hagen Almanya’da gerçekleşen Global At Terbiyesi forumu kapsamında dünya sıralamasında yer alan Yıldız – 25 yaş altı binicilerin uygulamaya katıldığı ‘At Terbiyesi Sporunun Olimpiyat Geleceği Konulu’ programda yer aldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI KUPASI ENGEL ATLAMA YARIŞMALARI SONA ERDİ!

Ankara Atlı Spor Kulübü'nde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kupası Engel Atlama Yarışmaları sona erdi.

MİLLİ SPORCUMUZ DERİN DEMİRSOY VE ATI VANCOUVER BELÇİKA OPGLABEEK CSI2* YARIŞMALARI 140 CM'DE İKİNCİ OLDU!

Usta Milli Sporcumuz Derin Demirsoy 7 Ekim 2016 tarihinde Belçika Opglabeek’te düzenlenen CSI2* yarışmaları kapsamında Vancouver adlı atıyla koştuğu 140cm yüksekliğindeki Prijs Groep JAM – MERCEDES yarışmasında 2. oldu.