• TÜM HABERLER
TÜMÜ
114
2008
114

MERKEZ HAKEM KURULU GÜNCELLEME SEMİNERİ

10 – 11 Ocak 2009 tarihlerinde Türkiye Binicilik Federasyonu İstanbul Ofisinde 2007 –2008 vizeli hakemler için bir güncelleme semineri düzenlenecektir.

Galatasaray Binicilik Şubesi Açıldı.

Yenilenen ve 15 Aralık Pazartesi günü tüm sporseverlerin hizmetine sunulacak olan Galatasaray Binicilik Şubesi'nin açılış daveti Nevzat Özgörkey Binicilik Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Antalya Kupası Atlı Dayanıklılık Yarışmaları

Antalya Kupası Atlı Dayanıklılık Yarışmaları 19-20 Aralık 2008 tarihinde Antalya düzlerçamı mevkiğinde yapılacaktır.İstanbul,Samsun ve Antalya Bölgesi Binicilerinin katılacağı yarışmalarda binicilerimize başarılar dileriz

2009 TBF Faaliyet Programı

3 Aralık 2008 Çarşamba günü 2009 TBF Faaliyet Programını taslak çalışma programını görüşmek üzere bütün kulüpler TBF İstanbul Ofisi'nde biraraya geldi. Program onaylanmış olarak TBF web sitesinde yayımlanacaktır. 2009 TBF Faaliyet Programı için web sitesini takip ediniz.

Türkiye Pony Şampiyonası / Galatasaray Masters Cup Sona Erdi

Kemer Golf & Country Club'da 28-29 Kasım tarihlerinde Galatasaray sponsorluğunda koşulan Pony Türkiye Şampiyonası ve Galtasaray Masters Cup sona erdi. Masters Cup'ı Lord Castro isimli atı ile Berk Memik Kazandı.

Derin Demirsoy, Efe Siyahi ve Dilara Yurttutan Maastricht\'de Başarılı Sonuçlar Elde Etti

20-23 Kasım tarihleri arasında Hollanda'da düzenlenen Maastricht Kapalı Manej Engel Atlama Yarışmalarına katılan Efe Siyahi, Dilara Yurttutan ve Derin Demirsoy Türkiye adına başarılı sonuçlar elde ettiler.

D-Smart Engel Atlama Yarışmaları Sona Erdi.

22-23 Kasım tarihlerinde Kemer Golf & Country Club'da son ayağı düzenlenenen D-Smart Engel Atlama Yarışmalarının sonuçlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

TBF 2. Olağan Genel Kurulu Ankara\'da Yapıldı.

Türkiye Binicilik Federasyonu mali genel kurulla birleştirilmiş 2. Olağan Genel Kurul Ankara Saim Önkol kapalı maneji Binicilik Tesisleri'nde yapıldı. 15 Kasım tarihinde çoğunluk sağlanamayan genel kurul, 16 kasım Pazar günü 64 delegenin katılımı ile gerçekleşti. 61 delegenin oy kullandığı genel kurulda 58 oyla Armağan Özgörkey yeniden başkan seçildi.

2008 FEI WORLD DRESSAGE CHALLENGE CUP

2008 FEI World Dressage Challange Cup 26-27 Kasım tarihleri arasında İstanbul Atlıspor Kulübü'nde yapılıyor. Teknik toplantı ve veteriner kontrolü 26 Kasım günü yapılacaktır. Yarışma ile ilgili katılım kurallarına ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz

FEI İkinci Seviye Antrenör Kursu

TBF'nin organize ettiği ve Türkiye'de ilk defa yapılan FEI İkinci Seviye Antrenör Kursu 3 Kasım 2008'da SIEC'de başladı. Gerry Mullins ve Cedric Triolet tarafından verilen kursa Lübnan, Ürdün, Yunanistan, Türkiye ve Kıbrıs'dan toplam 12 kursiyer katıldığı Kurs 9 Kasım Pazar akşamı sona erdi.

Atlı Dayanıklılık Yarışmaları

8 Kasım 2008 Cumartesi Avrasya Spor Kulübü'nde yapılan Atlı Dayanıklılık yarışmalarında sezonun en çok katılımı gerçekleşti. Yarışmalara yeni katılan binicilerimiz başarılı yarışmalar çıkardılar.

Adana Engel Atlama Yarışmaları Sona Erdi.

Adana Atlıspor Kulübü'nde 8-9 Kasım 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilen engel atlama yarışmalarının sonuçlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Pony İstanbul Bölge Şampiyonası Sona Erdi

1Kasım 2008 tarihinde KG&CC'da düzenlenen Pony İstanbul Bölge Şampiyonası'nda PII kategorisinde Rotem İbrahim Zadeh Panto isimli pony’si ile Bölge Şampiyonu olurken PIII kategorisinde KG&CC den Kiara Butrosoğlu Sarah isimli pony si ile İl Şampiyonu oldu.

Cumhuriyet Kupası Symphony İle Sencer Can\'ın

24-26 Ekim 2008 tarihleri arasında İzmir Atlıspor Kulübü'nde düzenlenen Cumhuriyet Kupası Engel Atlama Yarışmaları'nda büyük kupa Symphony isimli atı ile Sencer Can'ın oldu. İkinci Lord Castro ile Berk Memik ve üçüncü Otto 1 ile Evren Alam oldu.

FEI Pist Şefi Seviye 1 Kursu

18-22 Kasım tarihlerinde S Uluslararası Binicilik Merkezinde yapılacak olan kurs için adayların başvurularını Türkiye Binicilik Federasyonu'na yapmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi 1 Kasım 2008'dir. Kurs ile ilgili detaylı bilgiye ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

TBF 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı

Türkiye Binicilik Federasyonu 2. Olağan Genel Kurul toplantısı 15.11.2008 cumartesi günü saat 11.00 de Türkiye Binicilik Federasyonu Saim Önhon Kapalı Maneji,Çiftlik Caddesi, no 22, Beştepe, Ankara adresinde yapılacaktır.

Rafet Can Kupası At Terbiyesi Yarışmaları

18/19 Ekim tarihlerinde Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü’nde yapılacağı ilan edilen “Rafet Can Kupası At Terbiyesi Yarışmaları” ilan edildiği şekilde 18/19 Ekim tarihlerinde iki gün olarak Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü’nde gerçekleştirilecek. İlan edilmiş olan koşulacak testlerde herhangi bir değişiklik yoktur.

Bulgaristan Shumen Üç Günlük Yarışma Sonuçları

Bulgaristan'ın Shumen şehrinde yapılan üç günlük yarışmalarda N sınıfında Türkiye adına yarışan Firgan Deliormanlı Vampir isimli atı ile 4. Simge Özaltındere ise Zambo ile 5. oldu...